Blog firmy Ideal Line – wpisy o systemach zabezpieczenia mienia
17
blog,cookies-not-set,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-8.0,wpb-js-composer js-comp-ver-5.0,vc_responsive
 

Blog

sejf
26 mar
Czym są inteligentne sejfy?
Bezpieczeństwo to priorytet, na którym nie warto oszczędzać. Jest wiele różnych sytuacji, które wymagają rozwiązań podnoszących jego poziom. Dla firm oraz osób prywatnych jednym z narzędzi gwarantujących poufność, a także bezpieczeństwo majątku bardzo ważnych danych i majątku i coraz częściej elektronicznych kluczy z różnymi hasłami, wybierane są sejfy. Jednak sejfy od Idea Line to już coś o wiele więcej niż odpowiednio zabezpieczona szyfrem, hasłem czy odciskiem kciuka.
Skrytki bankowe
01 mar
Serwis i konserwacja urządzeń bankowych – potrzeba czy konieczność
Banki to miejsca, w których powinien być zapewniony najwyższy poziom bezpieczeństwa. W końcu przechowywane tam pieniądze i papiery wartościowe muszą być w pełni strzeżone. Dlatego też szczególną rolę odgrywa w tego rodzaju placówkach odpowiednia ochrona. Korzysta się z obecności strażników, stosuje się monitoring, wprowadza się systemy zabezpieczające i tak dalej.
skrytka na broń
05 sty
Skrytki depozytowe na broń z kontrolą dostępu
Właściwe zabezpieczenie pistoletów, karabinów i innych rodzajów broni przed dostępem do nich osób niepowołanych konieczne jest na komisariatach, w więzieniach i wszędzie, gdzie przechowywane jest uzbrojenie. Jednym ze sposobów ochrony broni przed kradzieżą lub nieprawnym jej wykorzystaniem są skrytki depozytowe z kontrolą dostępu.
system kontroli dostępu
18 gru
Jak działa kontrola dostępu w stalowej stolarce otworowej?
Stolarka otworowa obejmuje przede wszystkim drzwi i okna, które montuje się w domach oraz wielu innych budynkach. Materiał, z którego wykonane są te elementy, w dużej mierze decyduje o ich trwałości i poziomie bezpieczeństwa, jaki będą zapewniać. Okna i drzwi wykonane ze stali są dużo trudniejsze do otwarcia czy wyważenia, niż gdyby zostały wyprodukowane z innych materiałów. Jednak aby zapewnić jeszcze większe ich bezpieczeństwo, można zastosować kontrolę dostępu, która uniemożliwi wejście do pewnych stref czy pomieszczeń osobom nieuprawnionym.
zamknięty sejf
10 gru
Funkcjonalność i zastosowanie drzwi i okien stalowych
Ze względu na swoją nietypową charakterystykę stalowe drzwi i okna znajdują szerokie zastosowanie zarówno w budownictwie przemysłowym, jak i mieszkalnym. W niniejszym artykule przyjrzymy się specyfice drzwi i okien ze stali oraz przytoczymy najczęstsze przykłady ich zastosowania.
drzwi stalowe
20 lis
Stolarka stalowa w nowoczesnym budownictwie
Stolarka otworowa w nowoczesnym budownictwie to nie tylko okna i drwi z drzewa, PCV czy aluminium. To również systemy okien i drzwi ze stali. Ślusarka budowlana pozwala obecnie na stworzenie drzwi z profili stalowych, cechującymi dużą wytrzymałością mechaniczną oraz nienagannym wykończeniem.
sejf domowy
05 lis
Funkcjonalność i zastosowanie urządzeń depozytowo-wydawczych
Urządzenia depozytowo – wydawcze są coraz częściej stosowane również przez osoby prywatne. Do niedawna kasy pancerne, sejfy były spotykane w zamożnych domach, firmach, które ze względu na unikatowość np. procesu produkcji zmuszone były chronić przed niepowołanymi osobami dostęp do informacji produkcyjnych. Sejfy gabinetowe, a także szafy wzmocnione i inne rodzaje mebli metalowych pozwalają dopracować rodzaj umeblowania do charakteru danego budynku, jak również wymogów technicznych danego rodzaju produktu. Zobaczmy, gdzie mają zastosowanie urządzenia depozytowo – wydawcze?
pieniądze w sejfie
30 paź
Rozwiązania dla urządzeń depozytowo-wydawczych na czas pandemii i nie tylko
Pandemia koronowirusa zmienia zachowania nie tylko społeczne nie tylko ludzi, ale również instytucji finansowo-bankowych i firm sektora publicznego jak urzędy, biblioteki czy też firmy produkcyjne. Wiele firm musiało przeorganizować swój sposób funkcjonowania do potrzeb obostrzeń sanitarnych, jakie obowiązują w kraju, żeby ograniczać transmisję wirusa na inne osoby, które np. korzystają z usług finansowych w bankach. Jako jeden ze skutecznych sposobów ograniczania kontaktów międzyludzkich jest stosowanie różnego rodzaju urządzeń depozytowo-wydawczych, które umożliwiają bezdotykowy niemal sposób wymiany informacji między daną instytucją a petentem.
otwarty sejf
20 paź
Jaki sejf wybrać i gdzie najlepiej go zainstalować?
Sejf to urządzenie zabezpieczenia mechanicznego wartości pieniężnych, papierów wartościowych, biżuterii, dokumentów i innych przedmiotów wartościowych. Może być używane zarówno przez podmioty gospodarcze, jak i osoby prywatne. Wybór sejfu do domu nie jest wcale prostą sprawą. Od jego klasy, sposobu produkcji zależeć będzie bowiem rodzaj zapewnianej ochrony mienia przed rabunkiem, czy też dostępem do tajnych informacji przez osoby niepowołane. Jak wybrać sejf i gdzie go bezpiecznie zainstalować?
sejf
08 paź
Co można przechowywać w sejfie oprócz wartościowych rzeczy?
Sejf nieodzownie kojarzymy z przechowywaniem gotówki. Tymczasem istnieje szereg różnych przedmiotów nie tylko wartościowych, które mogą być i powinny być przechowywane w sejfach. Dziś właśnie tymi przedmiotami niewartościowymi chcemy się zająć. Zobaczmy jakie przedmioty niebędące biżuterią, papierami wartościowymi, czy pieniędzmi można przechowywać w sejfach?