Rozwiązania dla urządzeń depozytowo-wydawczych na czas pandemii i nie tylko
Pandemia koronowirusa zmienia zachowania nie tylko społeczne nie tylko ludzi, ale również instytucji finansowo-bankowych i firm sektora publicznego jak urzędy, biblioteki czy też firmy produkcyjne. Wiele firm musiało przeorganizować swój sposób funkcjonowania do potrzeb obostrzeń sanitarnych, jakie obowiązują w kraju, żeby ograniczać transmisję wirusa na inne osoby, które np. korzystają z usług finansowych w bankach. Jako jeden ze skutecznych sposobów ograniczania kontaktów międzyludzkich jest stosowanie różnego rodzaju urządzeń depozytowo-wydawczych, które umożliwiają bezdotykowy niemal sposób wymiany informacji między daną instytucją a petentem.
Na czym polegają systemy wrzutowe w bankach i urzędach?
Duża część instytucji w dobie koronowirusa opiera swoje codzienne funkcjonowanie na różnego rodzaju wrzutkach, czyli swego rodzaju urządzeniach, skrzynkach, do których petenci mogą składać różnego rodzaju wnioski i dyspozycje pisemne, które po przejściu niezbędnego okresu kwarantanny mogą zostać rozpatrzone w sposób całkowicie bezpieczny przez odpowiednich pracowników w konkretnych jednostkach organizacyjnych urzędów.
System wrzutni może przyjmować formę szuflady wrzutowej lub uchylnej wrzutni, które w prosty sposób – bez konieczności otwierania urządzenia pozwala na dodanie do wnętrza ważnych dokumentów, a w przypadku urządzeń depozytowo-wydawczych gotówki, biżuterii i innych cennych dla użytkowników skrytki przedmiotów w sposób bezdotykowy. Obsługa bezdotykowa wrzutni depozytowych pozwala również na prowadzenie ścisłej kontroli częstotliwości pobrań znajdujących się wewnątrz przedmiotów. Dlatego urządzenia depozytowo – wdawcze w dobie koronawirusa mogą przyjmować formę nie tylko sejfów gabinetowych i kas pancernych, ale także np. narzędziomatów.
Zalety automatycznego wydawania narzędzi
Stosowanie urządzeń depozytowo-wydawczych w firmach produkcyjnych w dobie pandemii pozwala zachować sterylność użytkowanego sprzętu i narzędzi, a także zwiększyć bezpieczeństwo i ochronę przed „przypadkową” kradzieżą narzędzi. Narzędziomaty, bo tak zwą się urządzenia depozytowo-wydawcze stosowane na liniach produkcyjnych i montażowych w zakładach produkcyjnych i halach pełnią funkcję samoobsługowego magazynu.
Co istotne funkcje narzędziomatu można dowolnie rozbudowywać. Poza zwykłym systemem monitorowania częstotliwości pobrań można je zintegrować z systemem sprzedaży (fakturowania), celem zapewnienia bezobsługowej, w pełni bezpiecznej formy sprzedaży detalicznej danych przedmiotów użytkowych. Jak widać sejfy depozytowe w firmach i instytucjach niebankowych, mogą przyczynić się do poprawy jakości obsługi klientów. Ich niewątpliwie zaletą jest możliwość skonfigurowania pracy ciągłej, czyli możliwości korzystania z nich przez całą dobę w sposób całkowicie naturalny i zintegrowany z danym procesem technologicznym w firmie.
Oprogramowanie do zarządzania dostawami nie tylko w dobie koronowirusa, ale także w zwykłej szarej codziennego funkcjonowania firm pozwala zwolnić pracowników z obowiązku kontroli stanów magazynowych i składania zamówień, zmniejszając ryzyko błędów magazynowych. Kontrola komputerowa wejść i wyjść produktów magazynowych może przyczynić się do realnego skrócenia oczekiwania na realizację zamówień, przyczyniając się do umocnienia pozycji firmy w danym sektorze usług.
Jakie jeszcze korzyści niosą za sobą urządzenia depozytowo-wydawcze?
Dzięki zastosowaniu w firmach urządzeń depozytowo-wydawczych typu narzędziomaty zarządzający stanem magazynowym pracownicy mogą zdalnie nadzorować dostęp do danych grup produktów, ustawiać spersonalizowane magnetyczne karty identyfikacyjne dla dowolnej liczby pracowników, przez co przez cały czas funkcjonowania przedsiębiorstwa ma się kontrolę nad sposobem wykorzystania narzędzi i urządzeń w firmie.
Każde z urządzeń depozytowo-wydawczej może być wyposażone w podajniki i kieszenie wydawczo-odbiorcze różnej wielkości, co czyni je uniwersalnym i niezawodnym miejscem składowania urządzeń mechanicznych czy elektromechanicznych w firmie.
Narzędziomaty mogą być instalowane w różnych miejscach w firmie pojedynczo lub w sieci, a połączenie zdalne pomiędzy magazynem a urządzeniami rozlokowanymi w firmie pozwala stale kontrolować stan magazynu i znacznie przyspieszyć czas reakcji na pojawienie się braku danego rodzaju udostępnionych do narzędziomatu przedmiotów. Nowoczesne systemy depozytowo-wydawcze usprawniają pracę nie tylko banków i instytucji finansowych, ale także firm z sektora produkcyjnego, warsztatów, linii montażowych czy punktów handlowych.