Jakie przedmioty nie wartościowe przechowuje się w sejfach?
17443
post-template-default,single,single-post,postid-17443,single-format-standard,cookies-not-set,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-8.0,wpb-js-composer js-comp-ver-5.0,vc_responsive
 

Co można przechowywać w sejfie oprócz wartościowych rzeczy?

sejf

08 paź Co można przechowywać w sejfie oprócz wartościowych rzeczy?

Sejf nieodzownie kojarzymy z przechowywaniem gotówki. Tymczasem istnieje szereg różnych przedmiotów nie tylko wartościowych, które mogą być i powinny być przechowywane w sejfach. Dziś właśnie tymi przedmiotami niewartościowymi chcemy się zająć. Zobaczmy jakie przedmioty niebędące biżuterią, papierami wartościowymi, czy pieniędzmi można przechowywać w sejfach?

Spokojny sen każdego kolekcjonera

O tym, jakie przedmioty są dla danej osoby wartościowe, decydują różne czynniki. To, co dla jednych ma niebotyczną wartość nie tylko materialną, dla drugich okazać się może przedmiotem dnia codziennego o niekoniecznie wysokiej wartości. W przypadku kolekcjonerów monet, znaczków itp. przedmiotów, przechowywanie zbiorów kolekcji w sejfach przynosi podwójną korzyść. Po pierwsze właściciel kolekcji ma pewność, że żaden z eksponatów nie zginie i zawsze będzie na swoim miejscu, po drugie uchroni kolekcję przed przypadkowym zniszczeniem przez osoby niezwiązane ze światem kolekcjonerskim. Decydując się na sejf do celów kolekcjonerskich, dobrze jest odpowiednio dobrać jego wielkość oraz rodzaj ochrony, jaką zapewni on przechowywanemu mieniu.

Paszporty, akty to też ważna sprawa

Kolejną grupą przedmiotów, które warto przechowywać w sejfie domowym, są ważne i poufne dokumenty jak paszporty, akty notarialne, testamenty czy hasła dostępu. Istotne dla zachowania wysokiego poziomu bezpieczeństwa na co dzień każdego z nas, jest przechowywanie we właściwym miejscu haseł dostępu do banków, czy też kluczowych dla nas programów komputerowych. Sejfy, w których zdecydujemy się przechowywać tego typu informacje, powinny być odporne na działanie wysokich temperatur, a także gwarantować wysoką ochronę przed pożarem i zalaniem.

Kluczyki zapasowe i dowody rejestracyjne z kartami pojazdów

Mając sejf w domu, dobrze jest przechowywać w nim takie przedmioty dnia codziennego jak kluczyki zapasowe do samochodu bądź też pojazdów używanych sezonowo jak skutery wodne, motocykle, czy łodzie. Przechowywanie kluczyków z kartą pojazdu i dowodem rejestracyjnym w sejfie pozwala w każdym momencie dnia mieć kontrolę co dzieje się z danym pojazdem, bez konieczności angażowania w to innych osób, które mogły przełożyć dokumenty pojazdu, bądź kluczyki w inne od ustalonego wspólnie miejsca ich przechowywania.

Sejf bezpieczne przechowywanie wspomnień

Sejf to idealne miejsce na przechowywanie kopii zdjęć i pamiątek rodzinnych. Obecnie istnieje możliwość przechowywania zdjęć w formie cyfrowej na różnych nośnikach danych. Warto od czasu do czasu zrobić aktualizację zapisanych kopii zdjęć i przechowywać je w miejscu, które nawet w wyniku pożaru, czy też zalania pozwolą w pełni odtworzyć wszystkie wspomnienia zapisane na zdjęciach.

Jak widać, istnieje całkiem sporo przedmiotów, które teoretycznie nie mają większej wartości pieniężnej, których przechowywanie w sejfie pozwoli uchronić nas przed nieprzyjemnościami czy też definitywną utratą kluczowych dla naszego życia informacji.