Czym są inteligentne sejfy? - Ideal Line - sejfy gabinetowe, depozytowe i kasjerskie, szafy na dokumenty niejawne, szafy na broń, drzwi skarbcowe, wyposażenie biurowe
Rozwiązaniem gwarantującym bezpieczeństwo przechowywania dokumentów i danych są inteligentne sejfy, które świetnie wpasowują się w inne formy zabezpieczeń.
17502
post-template-default,single,single-post,postid-17502,single-format-standard,cookies-not-set,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-8.0,wpb-js-composer js-comp-ver-5.0,vc_responsive
 

Czym są inteligentne sejfy?

sejf

26 mar Czym są inteligentne sejfy?

Bezpieczeństwo to priorytet, na którym nie warto oszczędzać. Jest wiele różnych sytuacji, które wymagają rozwiązań podnoszących jego poziom. Dla firm oraz osób prywatnych jednym z narzędzi gwarantujących poufność, a także bezpieczeństwo majątku bardzo ważnych danych i majątku i coraz częściej elektronicznych kluczy z różnymi hasłami, wybierane są sejfy. Jednak sejfy od Idea Line to już coś o wiele więcej niż odpowiednio zabezpieczona szyfrem, hasłem czy odciskiem kciuka. W dobie technologii postępowi uległy również sejfy, które zostały rozszerzone o możliwość sterowania nimi z poziomu urządzenia opartego o system iOS lub Android. Innowacyjność tego rodzaju rozwiązania polega na tym, że nie ma on w sobie żadnego wejścia na klucz oraz tarczy numerycznej, ani żadnego czytnika. Inteligentny sejf jest jednak wyposażony w odpowiedni port, w którym umieszcza się telefon, na którym wcześniej w odpowiednio sparowanej z sejfem aplikacji wprowadza się swój pin. Jeśli kod jest poprawny, a urządzenie znajdzie się w porcie, sejf się otworzy. Z uwagi na fakt, że konstrukcja inteligentnego sejfu, poza mechanizmem otwarcia, jest identyczna, można być spokojnym, że pod nieobecność właściciela, w domu lub biurze, nikt niepowołany, metodą prób i błędów nie dostanie się do środka. Należy jednak bardzo pilnować swojego telefonu oraz stosować w nim różne zabezpieczenia.

Wydawacz kluczy.

Nowością związaną z zachowanie bezpieczeństwa, która szczególnie zainteresuje wynajmujących lokale, a będącą w ofercie Ideal Line, są tak zwane bezobsługowe wydawcze kluczy. Jest to prosty sposób na to, aby nie będąc w miejscu, w którym są zlokalizowane domki lub pokoje, dać do nich dostęp najemcom. Bezobsługowy wydawacz kluczy to wygoda połączona z wysokim bezpieczeństwem, co pozwala na ciągłość biznesu oraz spokój jego właściciela. Jest to skrzynka, która wyposażona jest w interfejs elektroniczny. Wewnątrz jest klucz, do którego najemca ma dostęp poprzez wygenerowany specjalny kod. Po wprowadzeniu kodu można wyjąć klucz, by następnie po danym okresie najmu, umieścić go ponownie w wydawaczu, czym kończy się etap wynajmowania. Docenią to wszystkie te osoby oraz firmy, które świadczą najem krótkookresowy, nieprzekraczający tygodnia, najczęściej jedno lub dwudniowy.

Skrytki na broń.

Poczucie bezpieczeństwa jest szczególnie ważne, w przypadku instytucji oraz osób, mogących dysponować bronią palną. W tym celu firma na specjalne zamówienie, zarówno osób indywidualnych, jak i instytucjonalnych np. policja, realizuje całość zamówienia. W zależności od potrzeb, uwzględniających możliwości pomieszczenia na skrzynkę lub szafę na broń ze skrytkami depozytowymi, oraz potrzeby zlecającego, wykonuje się projekt odpowiadający wymaganiom i oczekiwaniom. Następnie przygotowana na podstawie projektu skrytka lub szafa ze skrytkami jest montowana, a właściciel przeszkolony z jej obsługi. Rolą firmy ją produkującej jest zapewnienie bezpieczeństwa zdrowia i życia innych ludzi, na wypadek dostania się broni w niepowołane ręce, stąd usługa jest kompleksowa.

Drzwi.

Jednak elementem wyposażenia, kojarzonym bezpośrednio z bezpieczeństwem, niezaprzeczalnie są drzwi. To one stanowią podstawę ochrony przed włamywaczami, ale także chronią przez innymi groźnymi sytuacjami. Na rynku dostępne są klasyczne drzwi antywłamaniowe, których systemy chronią przed wejściem na teren obiektu osób niepowołanych. Ich konstrukcja jest o wiele wytrzymalsza od standardowych drzwi, zarówno jeśli chodzi możliwość ich wyłamania, jak i sforsowania zamków. Ich rozszerzoną wersję stanowią drzwi ognioodporne, spełniające odpowiednie normy przeciwpożarowe. Nie tylko chronią przed włamaniem, ale w razie pożaru, poprzez swoją budowę, izolują wysoką temperaturę oraz dym, miejsc, w których pożar wystąpił od pozostałych części obiektu, czym zabezpieczają budynek przed rozprzestrzenianiem się ognia. Wyróżnić należy także rozwiązanie dedykowane odpowiednim instytucjom oraz istotnym obiektom, czyli drzwi zarówno antywłamaniowe, jak i kuloodporne. Chronią one budynek przed włamywaczami, ale jednocześnie zatrzymują wystrzelone pociski, czym chronią osoby po drugiej ich stronie. Warto jednak postawić na sprawdzonych dostawców tych rozwiązań.