Skrytki depozytowe na broń z kontrolą dostępu - Ideal Line - sejfy gabinetowe, depozytowe i kasjerskie, szafy na dokumenty niejawne, szafy na broń, drzwi skarbcowe, wyposażenie biurowe
Skrytki depozytowe na broń używane są przez organy państwowe oraz prywatnych właścicieli broni. Czym się cechują, kto z nich korzysta i jakie normy powinny spełniać?
17493
post-template-default,single,single-post,postid-17493,single-format-standard,cookies-not-set,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-8.0,wpb-js-composer js-comp-ver-5.0,vc_responsive
 

Skrytki depozytowe na broń z kontrolą dostępu

skrytka na broń

05 sty Skrytki depozytowe na broń z kontrolą dostępu

Właściwe zabezpieczenie pistoletów, karabinów i innych rodzajów broni przed dostępem do nich osób niepowołanych konieczne jest na komisariatach, w więzieniach i wszędzie, gdzie przechowywane jest uzbrojenie. Jednym ze sposobów ochrony broni przed kradzieżą lub nieprawnym jej wykorzystaniem są skrytki depozytowe z kontrolą dostępu.

Gdzie stosowane są skrytki depozytowe na broń?

Wszystkie służby państwowe posługujące się środkami przymusu bezpośredniego i bronią palną mają obowiązek deponować broń i amunicję w sposób zgodny z prawem i zapewniający najwyższy możliwy poziom bezpieczeństwa. Normy prawne dotyczące przechowywania broni palnej określane są przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i każdy komisariat czy jednostka wojskowa powinny je spełniać.
Skrytki depozytowe na broń są jednym z rozwiązań, jakie może zastosować dana placówka do ochrony broni przed dostaniem się do niej osób trzecich. Sprawdzają się doskonale na komisariatach, gdzie każdy z funkcjonariuszy może otrzymać oddzielną skrytkę na przypisany mu pistolet.

Ze skrytek na broń palną korzystają także:
• siły zbrojne,
• żandarmeria wojskowa,
• specjalne służby wywiadowcze,
• straż graniczna,
• służby więzienne,
• prywatni właściciele broni,
• myśliwi,
• służby ochrony dygnitarzy państwowych,
• inne służby ochrony ludzi i mienia.

Czym cechują się skrytki na broń?

Skrytki depozytowe do przechowywania broni wykonane są ze stali i mogą być zamykane na klucz lub na indywidualny kodu dostępu. Z reguły występują w formie szaf, w których każda półka stanowi oddzielną skrytkę. Szafy mogą dodatkowo posiadać antywłamaniowe wzmocnione drzwi, co wskazane jest dla przechowywania broni w budynkach bez całodobowej ochrony. W takim przypadku najczęściej stosuje się szyfrowanie w centralnym zamku szafy, a skrytki wewnątrz zamykane są na klucz.

Drzwi szaf, w których znajdują się skrytki, wzmacnia się przy pomocy płyty antyprzewierceniowej, blokady przeciwwyważeniowej oraz dodatkowego ryglowania, co zapewnia najwyższy poziom bezpieczeństwa.
Zazwyczaj stosuje się również specjalne mocowania i blokady utrudniające zmianę lokalizacji całych szaf depozytowych. Szafy przytwierdzane są do podłoża lub ściany w sposób uniemożliwiający ich przesunięcie lub przewrócenie. W mniejszych pomieszczeniach, zamiast szaf stojących można alternatywnie używać, złożonych z wielu skrytek, szafek wiszących.
Niektórzy klienci Ideal Line zamawiają szafy ze skrytkami dostosowane indywidualnie do swoich potrzeb, czyli zawierające odpowiednią liczbę schowków określonej wielkości. Dzięki depozytorom broni wykonanym z uwzględnieniem specjalnych potrzeb dla danej broni lub pomieszczenia, można zwiększyć funkcjonalność schowków, spełniając przy tym wszelkie wymogi prawne i normy bezpieczeństwa.